Prezentace výstav a akcí

3D průvodce Prácheňským muzeem v Písku

Aplikaci 3D průvodce si lze stáhnout do mobilu. Během instalace do zařízení je nutné povolit instalaci z neznámého zdroje. Minimální požadavek na spustitelnost 3D průvodce je 4GB operační paměti (RAM).

Průvodce nabízí v současnosti 2 tematické trasy. Červenou trasu – To nejlepší z Prácheňského muzea a zelenou trasu – Cesta za poklady Prácheňského muzea.

Trasy jsou vyznačeny barevnými čísly na podlaze/zdi. Výchozím bodem je recepce. Z recepce vedou části tras třemi směry. Vzhledem ke spletitému charakteru budovy muzea, je v místě, kde je nutné se přesunout zpět na výchozí bod, pokyn uveden v nápisu na zdi.

Jednotlivé body trasy jsou tvořeny aktivními body, v nichž se uživateli zobrazí podrobnosti o příslušném exponátu.  Podrobnosti se zobrazují dotykem na číselný ukazatel, zavírají se dotykem na displej. Levý joystick slouží k pohybu v modelu, pravý k natočení pohledu v prostoru. Malé tlačítko vpravo nad joystickem umožňuje skákat.

To nejlepší z Prácheňského muzea

Červená trasa je určena pro turisty i rodiny s dětmi. Je doporučována jako druhá a další návštěva muzea.

Trasa si klade za cíl jednoduchou a přístupnou formou přiblížit stávající obsahy stálých expozic významným cílovým skupinám návštěvníků muzea.

Trasa je situována v prostorách stálých expozici Prácheňského muzea.

Časová dotace trasy se pohybuje okolo 45 minut a zahrnuje 16 nejzajímavějších exponátů muzea.

1. Rychtářské právo používané Janem Cimburou

2. Panovnická galerie

3. Přírodní zlaté plechy a nugety

4. Středověký zlatorudný mlýn

5. První expozice živých sladkovodních ryb v Česku

6. Meč liptovského typu

7. Rytířský sál

8. Hlaveň palné zbraně

9. Tabule s Votem

10. „První selfíčko“

11. Křižíkova oblouková lampa

12. Heliodor

13. Hodinový stroj z r. 1768

14. Vitráže Jana Zachariáše Quasta

15. Lovecký šperk

16. Vitráže s historickými osobnostmi.

Za poklady Prácheňského muzea

Zelená trasa je určena zejména pro rodiny s dětmi a děti mladšího školního věku.

Trasa si klade za cíl jednoduchou a přístupnou formou přiblížit stávající obsahy stálých expozic významné cílové skupině návštěvníků muzea. Nabídnout jednoduchou interpretační linku s prostorem pro vlastní (po)rozumění a aktivitu.

Trasa je zaměřena
na seznámení návštěvníků s dějinami, kulturou a přírodním prostředím regionu Prácheňska,
na podporu vnímání a porozumění okolnímu světu v přirozených souvislostech,
na podporu vytváření vztahu ke kulturnímu dědictví (regionu) a životnímu prostředí,
na podporu vnímání estetické hodnoty prezentovaných předmětů, prostředí a děl,
na podporu mezigeneračního dialogu, učení a spolupráce,
a na podporu komunikačních a technických dovedností.

Trasa je opět situována v prostorách stálých expozici Prácheňského muzea.

Časová dotace trasy se pohybuje okolo 60 minut a zahrnuje 20 největších pokladů muzea.

1. Nejstarší písecká hračka

2. Zázračná socha Panny Marie

3. Sv. Antonín Paduánský

4. Jihočeské perly