Canvasio3D_AR 1.0.0 - en to fr_FR translation catalogue (73 entries)

en: Hello World!
fr_FR: Bonjour, le monde !

en: Window height:
fr_FR: Hauteur des fenêtres:

en: Window width:
fr_FR: Largeur des fenêtres:

en: Color:
fr_FR: Couleur:

en: Image:
fr_FR: Photo:

en: Color | Image:
fr_FR: Couleur | Photo:

en: New scene
fr_FR: Nouvelle scène

en: Enter scene name here
fr_FR: Scènes Entrez le nom ici

en: Delete scene
fr_FR: Supprimer scène

en: Save scene
fr_FR: Sauver scène

en: Scene select
fr_FR: Sélection scènes

en: Copy scene
fr_FR: Copie scène

en: Paste scene
fr_FR: Insérer scène

en: 3D-Object Upload (.zip)
fr_FR: Télécharger 3D-Objet (.zip)

en: Size:
fr_FR: Taille:

en: Down | Up:
fr_FR: En bas | En haut:

en: 3D-Object select
fr_FR: Sélection 3D-Objet

en: Fullscreen button:
fr_FR: Button de plein écran:

en: Rotation button:
fr_FR: Button de rotation:

en: Scene Manager
fr_FR: Gestionnaire scènes

en: Model Settings
fr_FR: Configuration modèle

en: Window Settings
fr_FR: Configuration fenêtres

en: Button Settings
fr_FR: Bouton de configuration

en: Auto rotation:
fr_FR: Rotation automatique:

en: File upload - Please wait!
fr_FR: Télécharger - Veuillez patienter!

en: Loading uploaded model
fr_FR: Charger les données du modèle

en: Error: File format not suported!
fr_FR: Erreur : Le format de fichier n est pas pris en charge!

en: Loading model
fr_FR: Chargement données modèle

en: Error in media library!
fr_FR: Erreur dans la médiathèque!

en: Scene data was updated
fr_FR: La scène a été mise à jour

en: New scene data was saved
fr_FR: Scène a été sauvée

en: Error to save data!
fr_FR: Erreur lors de la sauvegarde des données!

en: If you have question to use your 3D-Models<br>or any problems with our Plugin, are we pleased about your email:
fr_FR: Si vous avez des questions pour utiliser vos modèles 3D<br>ou des problèmes avec notre plugin, nous sommes heureux de votre e-mail :

en: Contact us here
fr_FR: Contactez-nous ici

en: License Key
fr_FR: Clé de licence

en: If you would like to upgrade Canvasio3D<br>than enter your license key here:
fr_FR: Si vous souhaitez mettre à jour Canvasio3D<br>puis entrer votre clé de licence ici:

en: Get upgrade version
fr_FR: Obtenir une version améliorée

en: Attention | After upgrade the plugin, the name of <i>canvasio3D Light</i> will changed <br> to <b>Canvasio3D</b> and must be activate manuell!
fr_FR: Attention | Après la mise à jour du plugin, le nom de <i>canvasio3D Light</i> sera changé <br> en <b>Canvasio3D</b> et doit être activé manuellement !

en: Update is running ... please wait!
fr_FR: La mise à jour est en cours ... veuillez patienter!

en: Wireframe button:
fr_FR: Bouton de Wireframe:

en: Camera Pan:
fr_FR: Panoramique de la caméra:

en: Camera Lock:
fr_FR: Verrouillage de caméra:

en: Edit material
fr_FR: Éditer matériel

en: Edit effects
fr_FR: Éditer effets

en: Edit environment
fr_FR: Éditer environnement

en: Play button:
fr_FR: Bouton "Play" :

en: Pause button:
fr_FR: Bouton "Pause":

en: Back button:
fr_FR: Bouton "Retour":

en: Back to model settings
fr_FR: Retour aux paramètres du modèle

en: Auto play:
fr_FR: Auto Play:

en: Animation loop: none
fr_FR: Boucle d animation : aucune

en: Animation loop: forward
fr_FR: Boucle d animation : en avant

en: Animation loop: ping-pong
fr_FR: Boucle d animation: ping-pong

en: Roughness:
fr_FR: Rugosité:

en: Metallic:
fr_FR: Métallique:

en: Transparency:
fr_FR: Transparente:

en: Material color:
fr_FR: Couleur de matière:

en: Material reset
fr_FR: Reset du Matériel

en: Material select: right click
fr_FR: Sélection du matériel : clic droit

en: Brightness:
fr_FR: Luminosité:

en: Water:
fr_FR: L eau:

en: Upload button:
fr_FR: Bouton d'envoi :

en: Woo 3D-Window
fr_FR: Woo Fenêtre 3D

en: Crystal object select
fr_FR: Sélection de cristal

en: No select ...
fr_FR: Pas de sélection ...

en: Crystal Material
fr_FR: Matériau cristal

en: Main product item
fr_FR: Produit principal

en: Get product variations
fr_FR: Obtenir des variations de produits

en: Assign scene to product
fr_FR: Assigner une scène au produit

en: Video surface:
fr_FR: Surface vidéo :

en: Surface size:
fr_FR: Taille de la surface :

en: Front | Back:
fr_FR: Avant | Arrière :

en: Select URL
fr_FR: Sélectionnez l URL
