Canvasio3D_AR 1.0.0 - en to ja_JP translation catalogue (78 entries)

en: Hello World!
ja_JP: ハローワールド！！！（笑）。

en: Window height:
ja_JP: 窓の高さ。

en: Window width:
ja_JP: 窓の広さ。

en: Color:
ja_JP: 色。

en: Image:
ja_JP: イメージです。

en: Color | Image:
ja_JP: カラー｜イメージ。

en: New scene
ja_JP: 新しいシーン

en: Enter scene name here
ja_JP: ここにシーン名を入力してください。

en: Delete scene
ja_JP: シーンの削除

en: Save scene
ja_JP: シーンの保存

en: Scene select
ja_JP: シーン選択

en: Copy scene
ja_JP: コピーシーン

en: Paste scene
ja_JP: 貼り付けシーン

en: 3D-Object Upload (.zip)
ja_JP: 3Dオブジェクトのアップロード (.zip)

en: Size:
ja_JP: サイズです。

en: Down | Up:
ja_JP: 下｜上。

en: 3D-Object select
ja_JP: 3Dオブジェクト選択

en: Fullscreen button:
ja_JP: フルスクリーンボタン。

en: Rotation button:
ja_JP: 回転ボタンです。

en: Scene Manager
ja_JP: シーンマネージャー

en: Model Settings
ja_JP: モデル設定

en: Window Settings
ja_JP: ウィンドウの設定

en: Button Settings
ja_JP: ボタンの設定

en: Auto rotation:
ja_JP: オートローテーション。

en: File upload - Please wait!
ja_JP: ファイルのアップロード - お待ちください

en: Loading uploaded model
ja_JP: アップロードされたモデルの読み込み

en: Error: File format not suported!
ja_JP: エラーが発生しました。ファイル形式がサポートされていません。

en: Loading model
ja_JP: モデルの読み込み

en: Error in media library!
ja_JP: メディアライブラリでエラーが発生しました。

en: Scene data was updated
ja_JP: シーンデータを更新しました

en: New scene data was saved
ja_JP: 新しいシーンデータを保存しました

en: Error to save data!
ja_JP: データを保存するためのエラー!

en: If you have question to use your 3D-Models<br>or any problems with our Plugin, are we pleased about your email:
ja_JP: あなたの3Dモデルを使用するための質問がある場合<br>または私たちのプラグインとの任意の問題は、我々はあなたの電子メールについて喜んでいます。

en: Contact us here
ja_JP: お問い合わせはこちらから

en: License Key
ja_JP: ライセンスキー

en: If you would like to upgrade Canvasio3D<br>than enter your license key here:
ja_JP: Canvasio3Dをアップグレードしたい場合は、ここにライセンスキーを入力してください。

en: Get upgrade version
ja_JP: アップグレード版を入手

en: Attention | After upgrade the plugin, the name of <i>canvasio3D Light</i> will changed <br> to <b>Canvasio3D</b> and must be activate manuell!
ja_JP: 注意｜プラグインをアップグレードすると、<br>canvasio3D Light</i>の名前が<br>から<b>Canvasio3D</b>に変更されます。

en: Update is running ... please wait!
ja_JP: アップデートが実行されています......お待ちください

en: Wireframe button:
ja_JP: ワイヤーフレームボタン。

en: Camera Pan:
ja_JP: カメラパン。

en: Camera Lock:
ja_JP: カメラロック。

en: Edit material
ja_JP: 編集素材

en: Edit effects
ja_JP: 編集効果

en: Edit environment
ja_JP: 編集環境

en: Play button:
ja_JP: 再生ボタン。

en: Pause button:
ja_JP: 一時停止ボタン。

en: Back button:
ja_JP: 戻るボタンです。

en: Back to model settings
ja_JP: モデル設定に戻る

en: Animation:
ja_JP: アニメーション。

en: Auto play:
ja_JP: オートプレイ。

en: Animation loop: none
ja_JP: アニメーションループ：なし

en: Animation loop: forward
ja_JP: アニメーションループ：フォワード

en: Animation loop: ping-pong
ja_JP: アニメーションループ：ピンポン

en: Roughness:
ja_JP: 荒々しさ。

en: Metallic:
ja_JP: メタリック。

en: Transparency:
ja_JP: 透明性がある。

en: Material color:
ja_JP: 素材の色。

en: Material reset
ja_JP: マテリアルリセット

en: Material select: right click
ja_JP: 材料選択：右クリック

en: Light-Sets:
ja_JP: ライトセット。

en: Brightness:
ja_JP: 明るさです。

en: Panorama:
ja_JP: パノラマ

en: Off | On:
ja_JP: オフ｜オン。

en: Water:
ja_JP: 水だ

en: Upload button:
ja_JP: アップロードボタンです。

en: Woo 3D-Window
ja_JP: Woo 3Dウィンドウ

en: Woo Product-ID
ja_JP: Woo 製品ID

en: Crystal object select
ja_JP: クリスタルオブジェクト選択

en: No select ...
ja_JP: 選択しない

en: Crystal Material
ja_JP: 水晶材料

en: Main product item
ja_JP: 主な製品項目

en: Get product variations
ja_JP: 製品のバリエーションを入手

en: Assign scene to product
ja_JP: 製品にシーンを割り当てる

en: Video surface:
ja_JP: ビデオの表面。

en: Surface size:
ja_JP: 表面サイズ。

en: Front | Back:
ja_JP: 表｜裏。

en: Select URL
ja_JP: URLを選択
